Sint-Fredegandus Deurne Terug naar geschiedenis van deze begraafplaats Deurne 22 - 7 - 1871 / Scheveningen (Nl) 14 - 11 – 1914 Eugenius De Ridder Het grafmonument van Eugenius De Ridder bevindt zich op perk P - 10.

Eugenius De Ridder werd hier bijgezet op 11 maart 1924. Hij werd de leider van de “Kleppermannen”, inwoners van Deurne Noord, ontevreden met de gemeentepolitiek. In 1899 werd hij als eerste van de oppositie verkozen als gemeenteraadslid. Hij werd schepen op 14 januari 1904. Hij was kapitein-commandant van de Burgerwacht en hij werd op 5 september 1904 verkozen tot bevelhebber van de brandweer tot hij op 17 februari 1909 ontslag nam. Hij was lid van de “Commissie der Gasthuizen van  Deurne” sinds 6 december 1909. Hij stelde in 1913 voor om het “Papegaaienhof” aan te kopen om er een “godsgasthuis” te bouwen (nu RVT De Tol).

 

Met dank aan Marcel Windey

voor informatie.